pióro

MOCO radzi...

 

Zobacz film z montażu deski elewacyjnej RHOMBO (Rhombo Duo, RHO). więcej » 

X Konserwacja » Farby i oleje Pinucolor

MOCO oferuje również farby i oleje z serii PINUCOLOR w puszkach do samodzielnego malowania. Na elewacje drewniane polecamy do wyboru następujące produkty:

Farbę LIGNUCOLOR (ta sama, którą MOCO maluje również fabrycznie w technologii LIGNUCOLOR plus)

Farbę lazurową do drewna PINUCOLOR

Olej do drewna PINUCOLOR

Impregnat do drewna PINUCOLOR
 

powiększ Powiększ

Farby LIGNUCOLOR są polecane dla drewna świerka skandynawskiego lub sosny skandynawskiej, szczególnie dla tych obszarów, gdzie deski są narażone na bezpośredni wpływ czynników atmosferycznych. Większość kolorów z palety jest kryjąca, nie pozostawia widocznej struktury drewna (wyjątkiem są odcienie dąb, orzech włoski oraz drewno orzecha). Farba nadaje się również do zastosowania wewnątrz. Lignucolor jest jedwabiście matowa – pozostawia otwarte pory. Jest odporna na warunki atmosferyczne, chroni drewno przed promieniowanie UVA i szarzeniem. Farba jest szybkoschnąca. Farbę nakłada się na drewno w sposób tradycyjny.

1 litr farby wystarcza na ok. 8m2 przy podwójnym malowaniu.  

powiększ Powiększ

Farby LAZUROWE do drewna Pinucolor polecane są dla drewna świerka skandynawskiego lub sosny skandynawskiej. Wszystkie kolory są przeźroczyste, pozostawiają widoczną strukturę drewna. Farbę nakłada się na drewno w sposób tradycyjny. Farba jest jedwabiście matowa – pozostawia otwarte pory, dobrze wchłania się w powierzchnię drewna i zapobiega wchłanianiu wody przez drewno.

1 litr farby wystarcza na ok. 12m2 przy jednokrotnym malowaniu.  

powiększ Powiększ

Oleje do drewna PINUCOLOR są szczególnie polecane dla drewna modrzewia syberyjskiego. Pomagają podkreślić i dłużej zachować naturalny brunatno-czerwony kolor modrzewia syberyjskiego.
Olej Pinucolor jest głęboko działającym produktem na bazie olejów naturalnych i żywicy, odpowiednio chroni drewno i pozwala zachować jego naturalne piękno. Nadaje się do stosowania na zewnątrz oraz wewnątrz. Olej Pinucolor głęboko wnika w drewno, chroni przed nadmiernym wchłanianiem wody i brudu.
Olej do drewna nakłada się równomiernie i cienko zgodnie z kierunkiem słoja przy użyciu niezbyt miękkiego pędzla z naturalnego włosia. W przypadku nakładania również drugiej warstwy oleju bardzo dobre efekty osiąga się używając szmatki (zamiast pędzla). Wysoką jakość powierzchni można dodatkowo osiągnąć przez polerowanie desek przy użyciu szmatki (ale dopiero po dokładnym wyschnięciu oleju!)

1 litr oleju wystarcza na ok. 12m2 przy dwukrotnym malowaniu.  

Więcej na temat pełnej oferty farb PINUCOLOR znajduje się na naszej stronie http://www.pinucolor.de