pióro

MOCO radzi...

 

Zobacz film z montażu deski elewacyjnej RHOMBO (Rhombo Duo, RHO). więcej » 

X Konserwacja » Malowanie fabryczne
powiększ Powiększ

Wszędzie tam, gdzie konstrukcyjna ochrona drewna jest niewystarczająca należy chronić drewno w sposób chemiczny. Z pomocą przychodzą tu środki impregnujące, farby, bejce, lazury czy oleje do drewna.

W MOCO macie Państwo możliwość zakupu desek malowanych fabrycznie na wybrany przez Państwa kolor (paleta barw zawiera 15 standardowych kolorów). Stosowana technologia próżniowa pozwala osiągnąć efekty, które nie są do powtórzenia tradycyjnym pędzlem. Istotna jest również Państwa wygoda i oszczędność czasu.

Fabryczne malowanie w technologii LIGNUCOLOR plus polega na nałożeniu na deskę metodą mechaniczną, próżniową jednej warstwy farby gruntującej, zawierającej filtr UV, następnie suszenie i lekkie matowienie, następnie nakładana jest druga warstwa farby, potem kolejny raz proces suszenia i na koniec trzecia warstwa farby.

Po procesie malowania deski są pakowane w folię i gotowe do dostarczenia do klienta. Przy montażu desek malowanych fabrycznie LIGNUCOLOR plus oszczędzacie Państwo czas i nakład pracy związany z malowaniem ręcznym. Deski elewacyjne MOCO malowane LIGNUCOLOR plus można montować o każdej porze roku niezależnie od temperatury powietrza.

Do malowania fabrycznego stosuje się farbę LIGNUCOLOR produkcji PINUCOLOR. Farba LIGNUCOLOR spełnia najwyższe wymogi w dziedzinie ekologii – farba uzyskała odznaczenie ekologiczne „Błękitny Anioł” (Der Blaue Engel). LIGNUCOLOR to kryjąca, wyjątkowa trwała farba do drewna na bazie wody, nadająca się do stosowania na zewnątrz oraz wewnątrz, do wszystkich gatunków drewna iglastego i liściastego, szczególnie polecana na elewacje drewniane. LIGNUCOLO jest jedwabiście matowa, pozostawia otwarte pory, jest odporna na warunki atmosferyczne, chroni drewno przed promieniowaniem UVA i szarzeniem. Wszystkie kolory można ze sobą mieszać osiągając w ten sposób bardzo szeroką paletę barw.

Minimalne zamówienie, przy którym możecie Państwo zamówić w MOCO deski elewacyjne malowane fabrycznie LIGNUCOLOR plus wynosi 100 m2 . W przypadku mniejszego zapotrzebowania proponujemy zakup farby w puszkach i samodzielne malowanie.

Drewno modrzewia syberyjskiego, które ze względu na swoją naturalną wytrzymałość nie wymaga malowania zaleca się jedynie olejować (olejowanie nie jest konieczne – pomaga jednak dłużej zachować naturalny brunatno-czerwono-miodowy kolor modrzewia. W przeciwnym razie modrzew z biegiem czasu będzie zmieniał swoja barwę na srebrzysto-szarą). Proces olejowania powinno się powtarzać co 1-2 sezony.